Моят акаунт
Bg
Български
English

Автобуси София - Варна разписание на 12 ноем.

00:00
12 ноем.
Продължителност 06 ч. 15 мин.

София

Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100

06:15
12 ноем.

Варна

Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158

32 BGN
00:00
12 ноем.
София
Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100
06:15
12 ноем.
Варна
Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.title
  • Планирано пътуване
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_passport
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_printed_ticket
  • Оценка
  • Пунктуалност
  • Техническо състояние
  • Чистота и обща поддръжка на автобуса
  • Вежливост на екипажа на автобуса

За съжаление, не можем да оценим това пътуване, тъй като не събрахме достатъчно отзиви от пътниците. Споделете своето мнение след пътуването

06:30
12 ноем.
Продължителност 07 ч. 00 мин.

София

Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100

13:30
12 ноем.

Варна

Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158

30 BGN
06:30
12 ноем.
София
Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100
13:30
12 ноем.
Варна
Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.title
  • Планирано пътуване
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_passport
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_printed_ticket
07:30
12 ноем.
Продължителност 06 ч. 15 мин.

София

Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100

13:45
12 ноем.

Варна

Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158

32 BGN
07:30
12 ноем.
София
Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100
13:45
12 ноем.
Варна
Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.title
  • Планирано пътуване
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_passport
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_printed_ticket
08:30
12 ноем.
Продължителност 06 ч. 15 мин.

София

Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100

14:45
12 ноем.

Варна

Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158

32 BGN
08:30
12 ноем.
София
Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100
14:45
12 ноем.
Варна
Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.title
  • Планирано пътуване
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_passport
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_printed_ticket
11:00
12 ноем.
Продължителност 06 ч. 15 мин.

София

Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100

17:15
12 ноем.

Варна

Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158

32 BGN
11:00
12 ноем.
София
Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100
17:15
12 ноем.
Варна
Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.title
  • Планирано пътуване
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_passport
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_printed_ticket
  • Оценка
  • Пунктуалност
  • Техническо състояние
  • Чистота и обща поддръжка на автобуса
  • Вежливост на екипажа на автобуса

За съжаление, не можем да оценим това пътуване, тъй като не събрахме достатъчно отзиви от пътниците. Споделете своето мнение след пътуването

10:30
12 ноем.
Продължителност 07 ч. 00 мин.

София

Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100

17:30
12 ноем.

Варна

Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158

30 BGN
10:30
12 ноем.
София
Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100
17:30
12 ноем.
Варна
Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.title
  • Планирано пътуване
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_passport
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_printed_ticket
13:00
12 ноем.
Продължителност 06 ч. 15 мин.

София

Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100

19:15
12 ноем.

Варна

Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158

32 BGN
13:00
12 ноем.
София
Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100
19:15
12 ноем.
Варна
Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.title
  • Планирано пътуване
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_passport
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_printed_ticket
14:00
12 ноем.
Продължителност 06 ч. 15 мин.

София

Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100

20:15
12 ноем.

Варна

Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158

32 BGN
14:00
12 ноем.
София
Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100
20:15
12 ноем.
Варна
Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.title
  • Планирано пътуване
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_passport
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_printed_ticket
14:30
12 ноем.
Продължителност 06 ч. 15 мин.

София

Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100

20:45
12 ноем.

Варна

Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158

30 BGN
14:30
12 ноем.
София
Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100
20:45
12 ноем.
Варна
Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.title
  • Планирано пътуване
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_passport
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_printed_ticket
16:00
12 ноем.
Продължителност 06 ч. 15 мин.

София

Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100

22:15
12 ноем.

Варна

Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158

32 BGN
16:00
12 ноем.
София
Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100
22:15
12 ноем.
Варна
Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.title
  • Планирано пътуване
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_passport
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_printed_ticket
17:30
12 ноем.
Продължителност 06 ч. 15 мин.

София

Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100

23:45
12 ноем.

Варна

Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158

32 BGN
17:30
12 ноем.
София
Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100
23:45
12 ноем.
Варна
Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.title
  • Планирано пътуване
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_passport
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_printed_ticket
22:30
12 ноем.
Продължителност 06 ч. 15 мин.

София

Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100

04:45
13 ноем.

Варна

Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158

32 BGN
22:30
12 ноем.
София
Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100
04:45
13 ноем.
Варна
Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.title
  • Планирано пътуване
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_passport
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_printed_ticket
23:30
12 ноем.
Продължителност 06 ч. 00 мин.

София

Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100

05:30
13 ноем.

Варна

Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158

30 BGN
23:30
12 ноем.
София
Централна автогара, бул. "Княгиня Мария Луиза" 100
05:30
13 ноем.
Варна
Автогара Варна, ул. "Владислав Варненчик" 158
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.title
  • Планирано пътуване
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_passport
  • translation missing: bg.new.SegmentOptions.require_printed_ticket
Популярни пътувания
Намаления до 70% на автобусни пътувания

Закрити разпродажби за абонати и идеи
за бюджетни пътешествия

Как да стигнете с автобус от София до Варна и обратно?

София се намира на около 520 км от Варна. Пътуването с автобус от единия до другия град не е кратко – отнема между 6 и 7 часа, но е приятно, защото маршрутът преминава по цялата дължина на страната.

Информация за автогарите

Централна автогара - София е с адрес: бул. „Княгиня Мария Луиза” № 100.

Автогара Варна е с адрес: бул. „Влaдислав Варненчик“ № 158.

Как се стига до автогарата в София? В зависимост от местоположението си, вие можете да се придвижите до автогарата както с автобуси и трамваи от градската мрежа (автобуси с номера: 74, 78, 85, 213, 285, 305, 404; трамваи: 1, 3, 6, 7, 12), така и с метро. Ако изберете втория вариант, трябва да слезете на станция „Централна гара“.

Как се стига до автогарата във Варна? До автогарата в морската столица пътуват следните номера автобуси: 18, 22, 25, 41, 43, 54, 148, 409.

Автогарата в София разполага с:

  • чакалня;
  • багажно помещение;
  • тоалетна;
  • заведения за хранене.

Пред нея се намира стоянка на таксита, а около нея са разположени платени паркинги. Макар да не е в непосредствена близост до големите търговски центрове, градският транспорт (метро и автобуси) улеснява значително придвижването до тях.

Автогарата и жп гарата са разположени на разстояние от около 300 м една от друга. Между тях се намира международната автогара - „Сердика“.

Връзката с летището в града се осъществява посредством метро. За да стигнете до него, трябва да слезете на метростанция „Летище София“.

Автогарата във Варна разполага с: - чакалня; - тоалетна; - магазини за сувенири.

Пред нея има таксиметрова стоянка. Намира се в непосредствена близост до Grand Mall и Мол Варна.

От автогарата до летището и жп гарата се стига посредством автобуси от градския транспорт. Маршрутът на автобусите с номера: 18, 22, 41 минава през жп гарата, а на автобус № 409 – през летището.

С кои автобусни компании можете да пътувате между София и Варна?

Превозвачите, които осигурява ежедневен транспорт по линията София – Варна, са: „Юнион Ивкони“ „Глобал Биомет“ и ГРУП ПЛЮС ООД.

  • „Юнион Ивкони“ – една от най-големите транспортни фирми в страната. От основаването си (1992 г.) до днес е създала маршрутна мрежа както в страната, така и в Европа.

  • „Глобал Биомет“ – превозвачът развива своята дейност от 1997 г. Фирмата предлага както вътрешен, така и международен транспорт.

Разписание на автобусите

Ежедневно пътуват автобуси от София до Варна и обратно. Първият автобус от столицата тръгва в 6.30 часа. Последният потегля в 23.30 часа, като през деня се изпълняват общо 14 курса. От автогарата във Варна първият автобус отпътува в 6.00 часа. Последният курс се изпълнява в 00.00 часа.

Цената на еднопосочните билети не надвишава 32 лв.

Какво да видите в София?

  • Боянска църква – намира се в подножието на Витоша, в Бояна. Изграждането ѝ започва през 10 век.

  • Античен комплекс „Сердика“ – музей на открито, намиращ се в централната част на столицата.

  • Национален дворец на културата – един от символите на града. Център за изложби, концерти и конгреси.

Какво да видите във Варна?

  • Римски терми – ценен културен паметник в централната част на града.

  • Етнографски музей - Варна – разположен е в стара възрожденска къща, построена около 1860 г.

  • Катедрален храм „Свето Успение Богородично“ – катедралата е един от символите на града.

Тези и още много други забележителности ще ви възхитят, ако посетите София ли Варна.